Media Convertor Planet Cu Management Smart Gigabit de la Ethernet 1000Base-T la Fibra Optica 1000Base-LX Single Mode

pret pe buc,
Pret vechi: 475.99 RON
266.10 RON
(TVA inclus) Discount: 209.89 RON (44%) Economisiti 44%
Greutate: 1.20 KG per item
GST-702S
Disponibil pentru comanda
+
  • Cere oferta

Descrierea

For the feature of plug and play and powerful smart function, PLANET releases the new 1000Base-T to 1000Base-LX/ SX Smart Media Converter GST-70x series. The GST-70x Series Smart Media Converter provide Media conversion between 1000Base-T and 1000Base-LX/SX interfaces, such as multi-mode LC/ SC connectors (220m/ 550m), single-mode LC/ SC connector (10/ 20/ 40/ 50/ 70/ 120km) and single fiber connector (WDM, 15/ 60km). These connection options are able to for various applications. The GST-70x Series Smart Media Converter provide auto MDI/ MDI-X on their TP ports and use the DIP switch from the 70x Series to configure the available smart functions, such as the auto-negotiation/ force for fiber interface and Link Pass Through function (LLCF/ LLR). The LLCF sets default on the board and works with LLR in diagnosed network connections, the LLR function can also immediately alarm network administrators for the media link issue and provide efficient solutions to monitor the entire network. The GST-70x Series Smart Media Converter can allow two types of segments connecting easily with efficient and cost effective. These Smart Media converter can be use as a standalone when its power on by its DC adapter. Or use as a slide-in module to the PLANET new 19-inch Web Smart 16-Slots Media converter chassis (MC-1600MR/ MC-1600MR48). With this Web Smart Media converter chassis, the GST-702S are able to manage and monitor status through the local RS-232 console and remote web interface.

Important:

  • Orice oferta comerciala prezenta in acest magazin se refera numai la plata in momentul livrarii
  • Preturile contin TVA. Fotografia afisata are caracter orientativ si poate contine accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului.
  • Specificatiile tehnice sunt informative, in conformitate cu datele transmise de catre producatorii sau distribuitorii autorizati; ele pot fi modificate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala, aceleasi conditii se aplica si pretului produsului. Toate promotiile prezente pe gsc-online.ro sunt valabile in limita stocului. Echipa GSC face toate eforturile pentru a elimina orice erori.
  • Fiecare produs beneficiaza de garantia specifica data de catre producatorul sau distribuitorul autorizat in Romania. Toate marcile apartin detinatorilor legali.
  • Fiecare produs din oferta cu discount beneficiaza de garantie 6 luni.
  • Pretul serverelor este calculat pentru configuratia Barebone. Nu contine pretul procesoarelor, memoriilor, hard-disk-urilor sau altor componente optionale.HDD-urile se vand numai in configuratie cu serverele din oferta GSC.
  • Pretul este negociabil pentru cantitati mai mari.
  • Orice oferta de transport gratuit se refera numai la locatiile care exista pe lista curierului cu care avem contract.Lista o puteti consulta  aici