CARACTERISTICI

Brand

BKT

Tip fibra

Singlemode OS1

Subcategorie

Patchcord

Conectori

SC-SC Duplex

Numar fibre

2

Lungime (m)

3

Patch cord Singlemode OS1 9/125um Duplex SC/UPC-SC/UPC, Lungime – 3metri

SKU: 22QD9220.3

57.37 lei (TVA inclus)

Livrare estimata: 17-04-2024

In stoc (livrare rapida)

Adăugați 1,500.00 lei în coș și obțineți transport gratuit!
3 persoane sunt interesate de acest produs!

QuickFiber patchcords

Nowadays in the competitive market the following features seem to be the most important: quality, lead time and purchasing conditions. The QuickFiber product range is designed to meet all customers expectations. It offers high quality fully tested fiber optic patchleads at a very competitive price and very short lead time regardless of the product length and connectors layout. It also offers some additional features such aspersonalized customers labels and packaging and can be offered as OEM product.

The QuickFiber series is a range of pigtails and patchcords designed and manufactured for demanding LAN and Telecom applications. It comprises of singlemode OS1 (9/125µm), OM1 (62,5/125µm), OM2 (50/125µm) and OM3 (50/125µm) pigtails, simplex and duplex patchcordswith the following connectors FC, FCAPC, LC, SC, SCAPC, ST and MTRJ. 
BKT Elektronik has carefully selected components suppliers we have over 10 years experience in  terminating fiber optic products which enable usto offer unbeatable quality of the final products

Features:

  • Low insertion loss and back reflection,
  • LSZH cables,
  • Ceramic top quality ferrules (exept MTRJ),
  • Compliance with ROHS,
  • Individual serial number on each patchcord and pigtail.

Applications:

  • Telecommunication networks,
  • LAN, WAN,
  • CCTV networks,
  • FTTX.
patchcordy_quickfiber.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polishing

For multimode connectors BKT Elektronik offers Physical Contact (PC) polishing and for singlemode Ultra Physical Contact (UPC) and Angled 
Physical Contact  APC.

Lenght tolerance

The maximum tolerance is + 6 – 0 cm.

patchcord_02.jpg

 

 

 

 

        Duplex SC-SC SM                         Duplex SC-SC MM                   Simplex SC-SC SM                Simplex ST-ST SM

 

patchcord_03.jpg

 

 

 

 

     

     Duplex FC-FC OM3                     Duplex FC-FC SM                      Duplex LC-LC MM                        Duplex LC-LC SM

BKT ELEKTRONIC este o companie poloneză care se ocupă de dezvoltarea de soluții complete în domeniul infrastructurii pentru sisteme de transmisie de date și de sisteme de siguranță de peste douăzeci de ani. Personalul tehnic experimentat, procesele tehnologice moderne, oferta completă și angajamentul ridicat permit un avantaj competitiv, ceea ce le permite să participe la cele mai mari proiecte de infrastructură din Polonia și din străinătate.

ISO 9001-EN DE ISO 14001

CERTIFICATE OF COMPLIANCE

Military Centre for Standardization, Quality and Codification

3P Qualified Producer

SOLUȚII PENTRU CLĂDIRI

Infrastructura pasivă de rețea, ICT și telecomunicații este unul dintre elementele cheie ale fiecărui proiect de construcție. Când este realizată corect, aceasta ține cont nu numai de prevederile legii aplicabile și recomandărilor pentru standarde dezvoltate de comitetele internaționale de standardizare, ci și de cerințele individuale ale investitorilor și utilizatorilor finali. Sistemele moderne de schimb de date necesită o cablare eficientă care utilizează atât tehnologia de cupru, cât și cea optică. Ofera o gamă largă de soluții pentru infrastructura clădirii pasivă, îmbogățită cu software specializat și luând în considerare aplicațiile acestora în astfel de facilități cum ar fi: clădiri rezidențiale, industriale, de birouri și publice și spații de evenimente de masă.

CENTRE DE DATE

BKT Elektronik, bazat pe expertiza sa și pe experiența sa extensivă și susținut de un grup de parteneri foarte calificați, poate propune o serie de sisteme comprehensive de Centru de Date, oferind astfel o gamă completă de soluții pentru a garanta siguranța dispozitivelor și a datelor. Oferta include nu numai rack-uri care asigură siguranța fizică a echipamentelor, ci și componente active care permit sistemului întreg să funcționeze fără probleme; sistemele de transmisie de date cu densitate mare de cupru și fibra optică și sisteme avansate de răcire, alimentare și stingere a incendiilor. Toate elementele sunt selectate cu precizie pentru a satisface nevoile clienților de către o echipa de ingineri foarte calificați care realizează proiectele complete de Centre de Date în conformitate cu cele mai recente standarde și recomandări.

REȚELE DE FIBRE OPTICE

Cerințele tot mai mari ale utilizatorilor în ceea ce privește viteza de transfer și securitatea datelor impun utilizarea celor mai inovatoare tehnologii care nu numai că îndeplinesc așteptările de astăzi, ci au și un potențial imens pentru dezvoltarea viitoare. Experiența de 20 de ani în fabricarea produselor opto-electronice a permis să dezvoltarea propriile standarde de producție apreciate de clienții din Polonia și din străinătate. Ofera soluții optice de înaltă performanță pentru a construi rețele de trunchiuri, distribuție și acces. Ultimii ani au văzut calitatea lor confirmată în timpul construirii a mii de kilometri de rețele de bandă largă. Un alt avantaj inestimabil este disponibilitatea de a colabora cu clienții care așteaptă tehnologii inovatoare și o calitate înaltă și de a le îndeplini așteptările nestandard.

Informatii Livrare

Pentru produsele aflate în stoc comenzile se livrează în 24 ore – maxim 48 ore după confirmarea telefonică a comenzii (excepţie sâmbătă şi duminică şi zilele de sărbători legale). Acest interval de timp nu este garantat şi pot exista situaţii în care comanda va ajunge la dvs după 48 ore. Nu garantăm un timp minim de livrare, acest lucru depinde exclusiv de curier.

Pentru produsele care nu se află în stoc sau pentru situaţiile în care un produs apare disponibil spre comandă pe site dar nu este disponibil în stocul fizic al magazinului livrarea poate dura până la 3 săptămâni. Vi se va trimite o înştiinţare în acest sens pe email sau veţi fi contactat telefonic.

Comenzile se livrează prin curier rapid (DPD,FAN COURIER). Livrarea se va efectua la adresa specificată de dvs în formularul de comandă

Valoarea totală de plată (produse + transport) va fi afişată automat înainte de trimiterea comenzii.

Pentru localitatile care sunt in afara ariei de acoperire si pentru care se percepe o taxa suplimentara de transport (mai putin de 0.2 % din localitatile din Romania) vei fi contactat telefonic sau prin email.

Poti alege intre a se livra coletul la locatia aleasa de tine  sau poti alege sa ridici coletul dintr-un sediu al curierului apropiat de tine.

Orice comanda peste  1500 RON are transportul platit de noi (pentru tine livrarea este gratuita).

ACHIZIȚII SEAP - SICAP

V-am pregatit doua metode de a comanda!

1. Direct pe site

Pentru a demara procesul de achiziție, vă rugăm să urmăriți pașii următori:

Plasați o comandă pe site-ul nostru, parcurgând toate etapele de achiziție, iar în comentariu să precizați că doriți procurarea produselor prin platforma SEAP – SICAP. Nu ezitati sa ne contactati pentru orice nelamurire.

După primirea comenzii, vă vom contacta (aveti grija sa introduceti toate datele de contact necesare) pentru confirmarea configurației și cantității produselor comandate. După verificarea și confirmarea telefonică, vom pune la dispoziție produsele și pe platforma SEAP – SICAP.

Îndată ce produsele devin disponibile pe SEAP, veți fi anunțați și veți putea începe procedura de achiziție publică electronică.

După inițierea achiziției si deliberarea ofertei, comanda va fi expediată și factura fiscal va fi expediată electronic pe adresa de email furnizată.

Va rugam sa mentionati in campul de observatii – in momentul plasarii comenzii – ca doriti publicarea pachetului in catalogul electronic SEAP/SICAP

In acest fel, comanda va ajunge la colegii nostri responsabili de achizitii publice si va fi procesata in cel mai scurt timp.

2. Prin telefon sau e-mail.

Ne puteti contacta telefonic la numarul 0728 472 104 sau pe e-mail vanzari@gsc.com.ro. Colegii nostri vor prelua comanda si va vor transmite ulterior oferta.

Oferta va fi transmisa pe e-mailul dumneavoastra dupa plasarea comenzii pe site sau a transmiterii acesteia catre noi prin alte mijloace. In urma acceptarii ofertei, vom publica produsele in catalogul SEAP/SICAP, sub forma de pachet sau individual, dupa cum sunt specificatiile cererii dumneavoastra.

Va urma sa va transmitem denumirea si codul cu care produsele au fost publicate in catalogul electronic. Dupa initierea si acceptarea cumpararii directe, vom expedia produsele catre adresa de livrare mentionata de dumneavoastra.

Pentru intrebari sau lamuriri, va stam la dispozitie la adresa de e-mail: office@gsc.com.ro

Informatii privind DEEE

Deseurile de echipamente electrice si electronice (denumite in continuare DEEE),  sunt echipamentele electrice si electronice care constituie deseuri in sensul pct. 9 din anexa nr. 1 la Legea nr. 211/2011 privind regimul deseurilor, republicata, inclusiv componentele, subansamblele si produsele consumabile care fac parte integranta din produs in momentul inccare acesta devine deseu. DEEE pot contine substante periculoase ce au un impact negativ asupra mediului si sanatatii umane in cazul in care nu sunt colectate separat.
Avand in vedere prevederile OUG 195/2005 privind protectia mediului, Legea nr.211/2011 privind regimul deseurilor, HG nr.322/2013 privind restrictiile de utilizare a anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice si O.U.G. 5/2015 privind deseurile de echipamente electrice si electronice, clientii vor avea in vedere urmatoarele:

  • Cumparatorii au obligatia de a nu elimina deseurile de echipamente electrice si electronice (DEEE) ca deseuri municipale nesortate si de a colecta separat aceste DEEE.
  • Simbolul care indica faptul ca echipamentele electrice si electronice fac obiectul unei colectari separate reprezinta o pubela cu roti barata cu o cruce insotita de marcajul negru, ca in imaginea prezentata
  • Aceasta pictograma indica faptul ca DEEE nu trebuie amestecate cu deseuri menajere si ca acestea fac obiectul unei colectari separate.
Incearcă acasă, pe stradă şi la birou să dai un exemplu celor din jur: 
– colectează separat obiectele din plastic şi hărtie şi depune-le numai în containerele speciale aflate în jurul casei sau în magazine; foloseşte cît mai puţine pungi de plastic (acestea se degradează într-o perioadă de câteva sute de ani); să ne gândim de exemplu, că o pungă de plastic pe care o folosim poate o singură dată pentru cumpărături şi o aruncăm necorespunzător va polua mediul înconjurător pentru noi, copii şi nepoţii noştri şi probabil pentru următoarele 2- 3 generaţii. Acelaşi lucru se poate întâmpla cu substanţele periculoase care sunt conţinute în aparatura electrică şi care ajung din neglijenţă în sol, apă sau aer.
-predă  DEEE-urile şi toate tipurile de baterii numai la punctele de colectare special amenajate. 
 
Numai împreună putem schimba lucrurile în bine.
Reciclează pentru o Românie mai curată!
 
În eforturile tale te sprijină GSC şi echipa ECOTIC
Descriere

QuickFiber patchcords

Nowadays in the competitive market the following features seem to be the most important: quality, lead time and purchasing conditions. The QuickFiber product range is designed to meet all customers expectations. It offers high quality fully tested fiber optic patchleads at a very competitive price and very short lead time regardless of the product length and connectors layout. It also offers some additional features such aspersonalized customers labels and packaging and can be offered as OEM product.

The QuickFiber series is a range of pigtails and patchcords designed and manufactured for demanding LAN and Telecom applications. It comprises of singlemode OS1 (9/125µm), OM1 (62,5/125µm), OM2 (50/125µm) and OM3 (50/125µm) pigtails, simplex and duplex patchcordswith the following connectors FC, FCAPC, LC, SC, SCAPC, ST and MTRJ. 
BKT Elektronik has carefully selected components suppliers we have over 10 years experience in  terminating fiber optic products which enable usto offer unbeatable quality of the final products

Features:

  • Low insertion loss and back reflection,
  • LSZH cables,
  • Ceramic top quality ferrules (exept MTRJ),
  • Compliance with ROHS,
  • Individual serial number on each patchcord and pigtail.

Applications:

  • Telecommunication networks,
  • LAN, WAN,
  • CCTV networks,
  • FTTX.
patchcordy_quickfiber.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polishing

For multimode connectors BKT Elektronik offers Physical Contact (PC) polishing and for singlemode Ultra Physical Contact (UPC) and Angled 
Physical Contact  APC.

Lenght tolerance

The maximum tolerance is + 6 – 0 cm.

patchcord_02.jpg

 

 

 

 

        Duplex SC-SC SM                         Duplex SC-SC MM                   Simplex SC-SC SM                Simplex ST-ST SM

 

patchcord_03.jpg

 

 

 

 

     

     Duplex FC-FC OM3                     Duplex FC-FC SM                      Duplex LC-LC MM                        Duplex LC-LC SM

Despre BKT

BKT ELEKTRONIC este o companie poloneză care se ocupă de dezvoltarea de soluții complete în domeniul infrastructurii pentru sisteme de transmisie de date și de sisteme de siguranță de peste douăzeci de ani. Personalul tehnic experimentat, procesele tehnologice moderne, oferta completă și angajamentul ridicat permit un avantaj competitiv, ceea ce le permite să participe la cele mai mari proiecte de infrastructură din Polonia și din străinătate.

ISO 9001-EN DE ISO 14001

CERTIFICATE OF COMPLIANCE

Military Centre for Standardization, Quality and Codification

3P Qualified Producer

SOLUȚII PENTRU CLĂDIRI

Infrastructura pasivă de rețea, ICT și telecomunicații este unul dintre elementele cheie ale fiecărui proiect de construcție. Când este realizată corect, aceasta ține cont nu numai de prevederile legii aplicabile și recomandărilor pentru standarde dezvoltate de comitetele internaționale de standardizare, ci și de cerințele individuale ale investitorilor și utilizatorilor finali. Sistemele moderne de schimb de date necesită o cablare eficientă care utilizează atât tehnologia de cupru, cât și cea optică. Ofera o gamă largă de soluții pentru infrastructura clădirii pasivă, îmbogățită cu software specializat și luând în considerare aplicațiile acestora în astfel de facilități cum ar fi: clădiri rezidențiale, industriale, de birouri și publice și spații de evenimente de masă.

CENTRE DE DATE

BKT Elektronik, bazat pe expertiza sa și pe experiența sa extensivă și susținut de un grup de parteneri foarte calificați, poate propune o serie de sisteme comprehensive de Centru de Date, oferind astfel o gamă completă de soluții pentru a garanta siguranța dispozitivelor și a datelor. Oferta include nu numai rack-uri care asigură siguranța fizică a echipamentelor, ci și componente active care permit sistemului întreg să funcționeze fără probleme; sistemele de transmisie de date cu densitate mare de cupru și fibra optică și sisteme avansate de răcire, alimentare și stingere a incendiilor. Toate elementele sunt selectate cu precizie pentru a satisface nevoile clienților de către o echipa de ingineri foarte calificați care realizează proiectele complete de Centre de Date în conformitate cu cele mai recente standarde și recomandări.

REȚELE DE FIBRE OPTICE

Cerințele tot mai mari ale utilizatorilor în ceea ce privește viteza de transfer și securitatea datelor impun utilizarea celor mai inovatoare tehnologii care nu numai că îndeplinesc așteptările de astăzi, ci au și un potențial imens pentru dezvoltarea viitoare. Experiența de 20 de ani în fabricarea produselor opto-electronice a permis să dezvoltarea propriile standarde de producție apreciate de clienții din Polonia și din străinătate. Ofera soluții optice de înaltă performanță pentru a construi rețele de trunchiuri, distribuție și acces. Ultimii ani au văzut calitatea lor confirmată în timpul construirii a mii de kilometri de rețele de bandă largă. Un alt avantaj inestimabil este disponibilitatea de a colabora cu clienții care așteaptă tehnologii inovatoare și o calitate înaltă și de a le îndeplini așteptările nestandard.

LIVRARE

Informatii Livrare

Pentru produsele aflate în stoc comenzile se livrează în 24 ore – maxim 48 ore după confirmarea telefonică a comenzii (excepţie sâmbătă şi duminică şi zilele de sărbători legale). Acest interval de timp nu este garantat şi pot exista situaţii în care comanda va ajunge la dvs după 48 ore. Nu garantăm un timp minim de livrare, acest lucru depinde exclusiv de curier.

Pentru produsele care nu se află în stoc sau pentru situaţiile în care un produs apare disponibil spre comandă pe site dar nu este disponibil în stocul fizic al magazinului livrarea poate dura până la 3 săptămâni. Vi se va trimite o înştiinţare în acest sens pe email sau veţi fi contactat telefonic.

Comenzile se livrează prin curier rapid (DPD,FAN COURIER). Livrarea se va efectua la adresa specificată de dvs în formularul de comandă

Valoarea totală de plată (produse + transport) va fi afişată automat înainte de trimiterea comenzii.

Pentru localitatile care sunt in afara ariei de acoperire si pentru care se percepe o taxa suplimentara de transport (mai putin de 0.2 % din localitatile din Romania) vei fi contactat telefonic sau prin email.

Poti alege intre a se livra coletul la locatia aleasa de tine  sau poti alege sa ridici coletul dintr-un sediu al curierului apropiat de tine.

Orice comanda peste  1500 RON are transportul platit de noi (pentru tine livrarea este gratuita).

SEAP

ACHIZIȚII SEAP - SICAP

V-am pregatit doua metode de a comanda!

1. Direct pe site

Pentru a demara procesul de achiziție, vă rugăm să urmăriți pașii următori:

Plasați o comandă pe site-ul nostru, parcurgând toate etapele de achiziție, iar în comentariu să precizați că doriți procurarea produselor prin platforma SEAP – SICAP. Nu ezitati sa ne contactati pentru orice nelamurire.

După primirea comenzii, vă vom contacta (aveti grija sa introduceti toate datele de contact necesare) pentru confirmarea configurației și cantității produselor comandate. După verificarea și confirmarea telefonică, vom pune la dispoziție produsele și pe platforma SEAP – SICAP.

Îndată ce produsele devin disponibile pe SEAP, veți fi anunțați și veți putea începe procedura de achiziție publică electronică.

După inițierea achiziției si deliberarea ofertei, comanda va fi expediată și factura fiscal va fi expediată electronic pe adresa de email furnizată.

Va rugam sa mentionati in campul de observatii – in momentul plasarii comenzii – ca doriti publicarea pachetului in catalogul electronic SEAP/SICAP

In acest fel, comanda va ajunge la colegii nostri responsabili de achizitii publice si va fi procesata in cel mai scurt timp.

2. Prin telefon sau e-mail.

Ne puteti contacta telefonic la numarul 0728 472 104 sau pe e-mail vanzari@gsc.com.ro. Colegii nostri vor prelua comanda si va vor transmite ulterior oferta.

Oferta va fi transmisa pe e-mailul dumneavoastra dupa plasarea comenzii pe site sau a transmiterii acesteia catre noi prin alte mijloace. In urma acceptarii ofertei, vom publica produsele in catalogul SEAP/SICAP, sub forma de pachet sau individual, dupa cum sunt specificatiile cererii dumneavoastra.

Va urma sa va transmitem denumirea si codul cu care produsele au fost publicate in catalogul electronic. Dupa initierea si acceptarea cumpararii directe, vom expedia produsele catre adresa de livrare mentionata de dumneavoastra.

Pentru intrebari sau lamuriri, va stam la dispozitie la adresa de e-mail: office@gsc.com.ro

DEEE

Informatii privind DEEE

Deseurile de echipamente electrice si electronice (denumite in continuare DEEE),  sunt echipamentele electrice si electronice care constituie deseuri in sensul pct. 9 din anexa nr. 1 la Legea nr. 211/2011 privind regimul deseurilor, republicata, inclusiv componentele, subansamblele si produsele consumabile care fac parte integranta din produs in momentul inccare acesta devine deseu. DEEE pot contine substante periculoase ce au un impact negativ asupra mediului si sanatatii umane in cazul in care nu sunt colectate separat.
Avand in vedere prevederile OUG 195/2005 privind protectia mediului, Legea nr.211/2011 privind regimul deseurilor, HG nr.322/2013 privind restrictiile de utilizare a anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice si O.U.G. 5/2015 privind deseurile de echipamente electrice si electronice, clientii vor avea in vedere urmatoarele:

  • Cumparatorii au obligatia de a nu elimina deseurile de echipamente electrice si electronice (DEEE) ca deseuri municipale nesortate si de a colecta separat aceste DEEE.
  • Simbolul care indica faptul ca echipamentele electrice si electronice fac obiectul unei colectari separate reprezinta o pubela cu roti barata cu o cruce insotita de marcajul negru, ca in imaginea prezentata
  • Aceasta pictograma indica faptul ca DEEE nu trebuie amestecate cu deseuri menajere si ca acestea fac obiectul unei colectari separate.
Incearcă acasă, pe stradă şi la birou să dai un exemplu celor din jur: 
– colectează separat obiectele din plastic şi hărtie şi depune-le numai în containerele speciale aflate în jurul casei sau în magazine; foloseşte cît mai puţine pungi de plastic (acestea se degradează într-o perioadă de câteva sute de ani); să ne gândim de exemplu, că o pungă de plastic pe care o folosim poate o singură dată pentru cumpărături şi o aruncăm necorespunzător va polua mediul înconjurător pentru noi, copii şi nepoţii noştri şi probabil pentru următoarele 2- 3 generaţii. Acelaşi lucru se poate întâmpla cu substanţele periculoase care sunt conţinute în aparatura electrică şi care ajung din neglijenţă în sol, apă sau aer.
-predă  DEEE-urile şi toate tipurile de baterii numai la punctele de colectare special amenajate. 
 
Numai împreună putem schimba lucrurile în bine.
Reciclează pentru o Românie mai curată!
 
În eforturile tale te sprijină GSC şi echipa ECOTIC

Patch cord Multimode OM2 50/125um Duplex, LC/PC-LC/PC, Lungime – 3metri

SKU: 22QD5660.3
61.48 lei (TVA inclus)

In stoc (livrare rapida)

Livrare estimata: 17-04-2024

Patch cord Singlemode OS1 9/125um Duplex LC/UPC-LC/UPC, Lungime – 1metru

SKU: 22QD9660.1
64.99 lei (TVA inclus)

In stoc (livrare rapida)

Livrare estimata: 17-04-2024

Pigtail Multimode OM3 50/125um LC/PC, Lungime – 2metri

SKU: 22QP3600.2
11.73 lei (TVA inclus)

In stoc (livrare rapida)

Livrare estimata: 17-04-2024

Pigtail Singlemode OS1 9/125um SC/UPC, Lungime – 2metri

SKU: 22QP9200.2
9.97 lei (TVA inclus)

In stoc (livrare rapida)

Livrare estimata: 17-04-2024

Pigtail Singlemode OS1 9/125um ST/UPC, Lungime – 2metri

SKU: 22QP9100.2
9.91 lei (TVA inclus)

In stoc (livrare rapida)

Livrare estimata: 17-04-2024